Domino
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

4 participanți

In jos

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real? Empty putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

Mesaj  cojo5xxl Vin Mai 16, 2008 9:06 am

de ce nu am putea sa ne gandim ca in viitorul mai apropiat sau mai indepartat..sa nu incercam sa "coboram" jocul de domino de pe ecranul calculatorului pe o masa reala de joc in cadrul unor intalniri periodice in diverse zone ale tarii...pe langa spiritul de competitie dominoul are ca scop stabilirea de noi relatii si prietenii..care mai devreme sau mai tarziu au sansa sa devina reale si adevarate dincolo de masa (sau ecranul) de joc
cojo5xxl
cojo5xxl
Winner T6 [1]
Winner T6 [1]

masculin
Numarul mesajelor : 110
Varsta : 58
Location : detroit USA
Age : 42
Data de inscriere : 25/11/2007

Sus In jos

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real? Empty Re: putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

Mesaj  OchiReci Vin Mai 16, 2008 9:35 am

Foarte frumoasa ideea si sincer m-am gandit demult la ea insa nu am siguranta ca voi putea participa la intruniri astfel am tacut.

Desigur tot ce e necesar e o locatie si o data, iar mai apoi depinde de timpul cat va dura aditional cazare si ce mai e nevoie.
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real? Empty Re: putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

Mesaj  laurian76 Vin Mai 16, 2008 10:05 am

Si mie mi se pare interesanta ideea...doar ca suntem din colturi total diferite ale tarii...plus unii din strainatate....dar cine stie...poate ne inviti pe toti in USA cojo...dupa ce iti cumperi vreun ranch?
laurian76
laurian76
Winner T6 [2], T4 [1]
Winner T6 [2], T4 [1]

masculin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 48
Location : Sinaia
Age : 31
Data de inscriere : 18/11/2007

Sus In jos

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real? Empty Re: putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

Mesaj  cojo5xxl Vin Mai 16, 2008 10:33 am

dupa "modelul" intalnit la cei ce pe vremuri erau(si eram) simpatizanti ai chatului TWF Astral,cred ca pentru inceput ar fi necesar un nucleu de cativa ( si cateva ) prieteni care sa inceapa prin a se ocupa de organizare...ca idee cred ca din punct de vedere financiar agroturismul poate oferi preturi rezonabile si conditii destul de bune....fiecare isi poate rezerva o camera intr-o astfel de pensiune intr-un weekend...bineinteles ca probleme si obstacole exista si sunt menite sa diminueze entuziasmul si ideea sa "moara"nenascuta...dar..de ce nu?...laurian tati..de la anul o sa revin acasa..si altfel vom sta de vorba....ranch zici?...exista ranch dressing cu care astia isi ornamenteaza salatele care salate prefateaza hamburgerii si fripturile....dar asta e alta discutie..pe care o vom purta cu sigurantsa...si daca tot e voie sa visam..de ce nu am incerca sa creem o liga nationala de domino...cu care in timp sa putem participa la competitii internationale...?scratch
cojo5xxl
cojo5xxl
Winner T6 [1]
Winner T6 [1]

masculin
Numarul mesajelor : 110
Varsta : 58
Location : detroit USA
Age : 42
Data de inscriere : 25/11/2007

Sus In jos

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real? Empty Re: putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

Mesaj  eli_eli185 Vin Mai 16, 2008 10:39 am

ar fi super ideea despre care vorbiti...cred ca ar trebui pentru inceput sa facem niste intalniri amicale mai multi sa stabilim o data la care se poate de preferabil in vara( k multi sunt atunci in vacanta de scoala sau facultate sau kiar de la serviciu) si un loc in care ar vrea...eu una sunt de acord si ar fi fain sa primim propuneri in legatura cu data si locul si sa vedem cati reusim sa ne strangem...nu ar fi interesant?
eli_eli185
eli_eli185
General
General

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 34
Location : tg-jiu
Age : 17
Data de inscriere : 21/03/2008

Sus In jos

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real? Empty Re: putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

Mesaj  laurian76 Vin Mai 16, 2008 12:00 pm

Cojo.....sa iti uram de pe acum ...welcome home....acum depinde cat de departe e acest home de restul participantilor. In legatura cu agroturismul...chiar sunt unele zone unde nu este nici prea scump...si este si foarte frumos. Cat despre "ranch"....eu ma refeream la acela cu cowboy...tu imediat numai la mancare te-ai gandit!
laurian76
laurian76
Winner T6 [2], T4 [1]
Winner T6 [2], T4 [1]

masculin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 48
Location : Sinaia
Age : 31
Data de inscriere : 18/11/2007

Sus In jos

putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real? Empty Re: putem transforma dominoul dintr-un joc virtual in unul real?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum